مقاله علمی در خصوص پمپ آب
قیمت هاست , هاست چیست , هاست ایران
مقاله علمی در خصوص پمپ آب
دو شنبه 9 مهر 1397 ساعت 22:57 | بازديد : 983 | نويسنده : هاست | ( نظرات )

خروج آب هاي زيرزميني عموما شامل پمپ آب شناور يا عمودي است که آب را به سطح ميرساند.

پمپ براي رفع شرايطي که در بالا و پايين زمين قرار دارند مورد نياز است، که بر فشار و جريانمورد نياز روز به روزو از فصل به فصل تاثير مي گذارد. يک سيستم پمپاژ بايد مقدار مناسب فشار و جريان را در نازل تحويل دهد.

با اينحال، به عنوان يک نتيجه، پمپ345 تقريبا هرگزدر نقطه وظيفه مطلوب خود عمل نخواهد کرد. اين فشار بيش از حد توليد مي کند و انرژي زياديمصرف مي کند که به هيچ وجه به طور مولد توليد نمي شود.

پمپ آب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به طور سنتي، آب از منبع آب - يا آب هاي زيرزميني و يا سطح آب - در فشار کم و يا ثابت ازپمپ هاي با سرعت يک بار توزيع مي شود. در مقابل، مديريت فشار براي مدت طولاني يکمسئله است و در طول سالها، براي کاهش فشار در سيستم، دريچه هاي کاهش فشار نصب واستفاده مي شوند ولي نياز به خدمات و جايگزيني مکرر دارند و عمليات آنها انرژي زيادي رامصرف مي کند.

حل چالش هاي کشاورزي مدرن توسط پمپ آب

سيستم هاي پمپاژ کامل که وجود دارند به جاي پمپ هاي بزرگ، جدا از هم هستند و کار ميکنند. به عنوان مثال، استفاده پرهزينه و وقت گير از پمپ هاي بزرگ براي کاهش فشار ثابت مي تواند با سرمايه گذاري در کنترل کننده هاي پمپ براي مديريت موثر فشار، فشار دريچه ها را کاهش دهند. اين کار باعث صرفه جويي در هزينه ها در دراز مدت، کاهش نياز به سرويس و به حداقل رساندن مصرف انرژي مي شود.

همينطور مي توان گفت استفاده از شير در آبياري باراني با استفاده از يک پمپ425 متغير سرعت و يک سنسور فشار بر روي محور، که به طور خودکار عملکرد پمپ را مطابق با الزامات محورپمپ تنظيم مي کند که روش بسيار بهتر و موثرتري است. اين امر يکنواختي آبزيان را بالا مي برد و هزينه هاي انرژي را پايين آورده و کنترل کننده پمپ مزاياي اضافي حفاظت از پمپ را از بي نظمي هاي خاموش شدن جلوگيري مي کند که همين امر باعث مي شود که عمر مفيد پمپ افزايش يابد.

افزايش و کاهش سطح آب هاي زير زميني و آب هاي سطحي اساسا مشخصات سيستم پمپاژ را تغيير مي دهد. يک پمپ تک سرعته که از پايين ترين سطح آب شروع به پمپاژ مي کند، زماني که سطح آب بالاست، انرژي مصرف مي کند. از سوي ديگر، يک پمپ متغير سرعت جريان خود را تنظيم مي کند تا تغييرات سطح آب را جبران کند و هزينه هاي انرژي را کاهش دهد.

 


|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0


مطالب مرتبط با اين پست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:
منوي کاربري


عضو شويد


نام کاربری
رمز عبور